ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

این روزها اینترنت و صفحات وب منابع عظیم اطلاعاتی محسوب می شوند. برای همه ما بارها پیش آمده که به دنبال یافتن اطلاعات و منابع، ساعات بسیار زیادی را به جستو جو در وب اختصاص دهیم. در میان این جست و جوها حتما با مطالبی از زبان های دیگر مواجه شده اید... و کم و بیش برایمان پیش آمده که با وجود صرف زمان بسیار زیاد و یافتن اطلاعاتی ارزشمند به علت ضعف در ترجمه کلمات و جملات مجبور شده ایم، قید اطلاعات ارزشمندی که به زحمت یافته ایم را بزنیم.

اما آیا این تنها راه حل است؟

بهتر است بدانید که اطلاعات بسیار مفیدی در فضای وب به سه زبان انگلیسی، روسی و چینی موجود است که بدون داشتن یک فرهنگ لفت از آن ها محروم خواهیم شد. اما با استفاده از افزونه ای که در ادامه معرفی خواهد شد قادریم از اطلاعات زبان های مختلف به خوبی استفاده نماییم.

Quick Translator ابزاری است که در مرورگر فایرفاکس قادر به ترجمه لغات و جملات در صفحات وب با درخواست شماست. از نقاط مهم و اصلی این افزونه می توان به قابلیت ترجمه کل صفحه وبی که در حال مطالعه آن هستید، اشاره نمود. یعنی می توانید یک لغت، جمله یا کل صفحه وب موردنظر خود را با این ابزار ترجمه نمایید.

برای نصب این مترجم، در مرورگر فایرفاکس ابتدا به آدرس زیر بروید: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/quick-translator/ با باز شدن صفحه موردنظر، بر روی گزینه Add to Firefox کلیک کنید. بعد از چند ثانیه پنجره ای مانند تصویر زیر مشاهده شده و بر روی Install Now کلیک کنید.

بعد از نصب افزونه باید زبان فارسی را به عنوان زبان مقصد خود انتخاب کنید. (زبان مقصد زبانی است که قصد دارید لغات و .. به آن زبان ترجمه شوند.) برای انجام این کار، در مرورگر فایرفاکس از منوی Tools گزینه Add-ons را انتخاب نمایید. در صفحه ای که باز می شود بر روی تب Extensions کلیک می کنیم، با این کار لیستی از افزونه های نصب شده را مشاهده خواهید کرد. به دنبال مترجم Quick Translator گشته و بر روی Options کلیک کنید. (مانند شکل زیر)

با کلیک بر روی گزینه options، پنجره ای با عنوان Quick Translator - Preferences باز خواهد شد. در تب های مختلف این پنجره قادر به اعمال تنظیمات موردنظر خواهید بود، اما برای تعیین زبان مقصد به سراغ تب Languages می رویم. در این تب با انتخاب زبان موردنظر و استفاده از دکمه "<" زبان های مقصد را انتخاب کنید. بعد از تعیین زبان های موردنظر بر روی ok کلیک کنید.

حال که تغییرات اعمال شد به سراغ ترجمه کلمات و عبارات می رویم. برای ترجمه یک لغت یا جمله مانند تصویر زیر ابتدا آن را انتخاب می کنیم، همان طور که در تصویر نیز مشخص است آیکون مدور و شفافی در زیر جمله پدیدار می شود. با کلیک بر روی این آیکون ترجمه لغت و جمله موردنظر در گوشه سمت راست مرورگر نمایش داده خواهد شد.

برای مشاهده ترجمه متن یا صفحه نیز با انتخاب آن و کلیک راست بر روی متن انتخاب شده گزینه های ممکن از این افزونه را مشاهده خواهید نمود.

این افزونه از سرویس Google Translate برای ترجمه متون و عبارات استفاده می کند.

با اعلام نظرات خود در بخش اضافه کردن نظر مطالب مربوط، ما را از نظرات و علاقه مندی هایتان آگاه کنید.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 300 محدودیت کاراکتر
نوشته شما باید ما بین 10-300 کاراکتر باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.