ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با توجه به درخواست تعداد زیادی از دانشجویان در مطلب زیر به چگونگی ایجاد بوک مارک در فایل های PDF برای تهیه کتب الکترونیکی (ebook) می پردازیم. ابتدا شما باید با نرم افزار موردنظر آشنا شده و سپس به نشانه گذاری اقدام نمایید.

نرم افزار JPdfBookmarks با جستجو در اینترنت به راحتی یافت می شود. ابتدا به آدرس http://jpdfbookmarks.findmysoft/ رفته و با باز شدن صفحه موردنظر همان طور که در تصویر زیر مشاهده می شود بر روی لینک JPdfBookmarks 2.5.2 Free Download کلیک کنید. این نرم افزار سبک بوده و به راحتی دانلود می شود.

 

بعد از تکمیل دانلود نرم افزار، فایل را از حالت فشرده خارج کنید. در پوشه نرم افزار، فایل های زیادی وجود دارد. برای استفاده از نرم افزار بر روی jpdfbookmarks.exe دو بار کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود. این نرم افزار نیاز به نصب ندارد. در شکل های زیر محیط نرم افزار و هم چنین jpdfbookmarks.exe مشاهده می شود.

 

تنها نکته ای که در نصب این نرم افزار مهم است، وجود برنامه Java Runtime Environment (JRE) قبل از اجرای این نرم افزار است. در صورتی که JRE بر روی سیستم شما نصب نباشد با اجرا کردن jpdfbookmarks.exe پیغام هشداری مبنی بر نداشتن JRE مشاهده خواهید نمود. که به راحتی با نصب این برنامه مسئله حل خواهد شد. برنامه JRE به راحتی و با جستجو در اینترنت قابل دریافت است.

حال که برنامه اجرا شد، فایل PDF موردنظر خود را باز کنید. صفحه موردنظر خود را برای ایجاد بوک مارک انتخاب کرده و از نوار ابزاری که در سمت چپ وجود دارد بر روی اولین آیکون کلیک کنید (شکل زیر). با کلیک بر روی آیکون بوک مارک، در صفحه موردنظر لینکی به آن صفحه ایجاد می شود.


برای بوک مارک گذاشته شده می توانید نامی نیز انتخاب نمایید. شما می توانید با استفاده از نرم افزار ذکر شده برای بوک مارک های خود فرزند نیز ایجاد کنید و آن ها را طبقه بندی کنید. همان طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید با کلیک بر روی آیکون دوم نوار ابزار سمت چپ می توان بوک مارک فرزند ایجاد نمود.

 

بعد از Index گذاری فایل موردنظر، آن را ذخیره کنید. حال اگر فایل خود را باز کنید PDF ای به همراه بوک مارک مانند تصویر زیر مشاهده خواهید نمود.

با اعلام نظرات خود ما را از علاقه مندی هایتان آگاه کنید.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 300 محدودیت کاراکتر
نوشته شما باید ما بین 10-300 کاراکتر باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.